TIMOTHEOS LOGO

Ons dagelijks werk in Malawi

Regelmatig horen we van vrijwilligers die hier komen dat de organisatie Timotheos er heel anders uitziet dan ze verwacht hadden. Veel mensen hebben het beeld dat de veldwerkers elke dag op een kinderzorgcentrum werken. In deze blog vertellen wij u meer over het reilen en zeilen in de organisatie.

Vaak wordt Timotheos gezien als een groepje veldwerkers dat iedere dag met de kinderen werkt. Alhoewel dat heel mooi zou zijn, is de realiteit iets anders. Timotheos heeft nu zeven projectlocaties. We hebben nu zes kinderzorgcentra met basisscholen en één locatie met een voortgezet onderwijs school. En daarnaast hebben we een hoofdkantoor waar onze mensen werken. 

Timotheos is door de jaren heen flink gegroeid en momenteel hebben we meer dan 250 werknemers. Wel 25 werknemers werken vanuit het hoofdkantoor, waaronder de managers voor zorg, onderwijs, evangelisatie, financiën en personeelszaken, de assistent-managers, chauffeurs en een schoonmaakster. 

Het organiseren van de zeven scholen is een hele operatie. Niet alleen vanuit onderwijsperspectief, maar ook vanwege de dagelijkse maaltijden, kleding, klamboes enzovoort. Vanuit het kantoor wordt er zo veel mogelijk ingekocht en geregeld voor alle locaties. Van de 25 werknemers die vanuit het hoofdkantoor werken, is ongeveer een derde altijd op kantoor aanwezig. De overige werknemers werken vanuit het kantoor, maar brengen het grootste deel van hun tijd door op de projectlocaties.

Veldwerkers
Als veldwerkers werken wij vanuit het hoofdkantoor. Voor de meeste veldwerkers betekent dit dat ongeveer 60-70% van de tijd in het hoofdkantoor wordt besteed. In de rollen die de veldwerkers hebben, is er weinig ruimte meer om onder de kinderen te werken. We proberen zoveel mogelijk leiding, coaching en training te geven aan de werknemers die dagelijks onder de kinderen werken.

Op locatie: op een kinderzorgcentrum of de DLCA-school
Elke locatie heeft ongeveer 34 Malawiërs aan het werk. Ongeveer een derde is betrokken bij het onderwijs, een derde bij de zorg voor kinderen (voornamelijk in de keuken) en een derde bij de afdeling evangelisatie, die ook verantwoordelijk is voor de wachtmannen. Deze drie groepen worden aangestuurd door de betreffende manager vanuit het hoofdkantoor, die een paar keer per maand de locaties bezoekt.

Als je bij ons een basisschool bezoekt en alle werknemers en zo’n 300 kinderen rond ziet lopen, besef je pas wat voor een organisatie er achter al deze mensen zit. Helemaal als je dat vermenigvuldigt met zeven. Vrijwilligers die hier komen, merken dat op en het is altijd verfrissend en bemoedigend om hun observaties en complimenten te horen! 

TIMOTHEOS LOGO [DIAP] [RGB]


IBAN: NL57 RABO 0161 4855 02 t.n.v. St. Timotheos
BIC: RABONL2U
RSIN/ANBI: 850882990
KvK: 53445392

Stichting Timotheos
T.a.v. dhr. C. Bosch
Ubbeschoterweg 8d
3927 CJ Renswoude
secretariaat@timotheos.nl

Magazine
Video's
Vacatures
Contact